Vrcholové zážitky

Cykloturistika v Tatrách

Spoznajte Región Vysoké Tatry zo sedla vášho bicykla. Viac ako 300 km značených cyklotrás rôznych obtiažností, určených pre všetkých – rodinky s deťmi, milovníkov horskej a cestnej cyklistiky, športovcov aj začínajúcich cyklistov. Rovinaté trate v podhorí, exponované výstupy až pod najvyššie štíty Tatier, cyklomagistrála vedúca takmer okolo celého pohoria Vysokých Tatier. Cykloturistika je vynikajúcou príležitosťou ako spojiť športový pohyb s bezprostredným zážitkom z prírody.

Odporúčané cyklotrasy vo Vysokých Tatrách

Región Vysoké Tatry ponúka celkovo až 39 značených či odporúčaných cyklotrás. Vyberte si ten správny cyklovýlet pomocou farebného označenia rozdeľujúceho cyklotrasy podľa charakteru náročnosti:

Červenou farbou

sú značené výlučne cyklomagistrály – diaľkové trasy, ktoré vedú viacerými okresmi a častokrát i krajmi. Najčastejšie vedú údoliami riek alebo prechodmi hôr s aspektom prevedenia cyklistu najzaujímavejšími miestami krajiny, pričom sa kladie dôraz na nenáročnosť týchto trás. Kritériá náročnosti však nie sú bližšie špecifikované.

Modrou farbou

sú značené paralelné trasy k diaľkovým cyklomagistrálam. Sú to dlhšie trasy mimo magistrály, resp. náročnejšie trasy mimo magistrál.

Zelenou farbou

sa značia stredné a nenáročné trasy, okruhy zdravia a rodinné trasy.

Žltou farbou

sa značia spojky medzi cyklotrasami alebo krátke odbočky k rôznym prírodným, historickým a technickým zaujímavostiam.

Viac informácií o značených cyklotrasách celým regiónom

ZLATÉ PRAVIDLÁ BEZPEČNEJ JAZDY NA BICYKLI