Vrcholové zážitky

Lanovkami za najkrajšími výhľadmi

Hrebienok 1 285 m.n.m.

Nachádza sa na juhovýchodnom úpätí Slavkovského štítu nad Starým Smokovcom. Od polovice 19. storočia kúpeľní hostia zo Starého Smokovca radi vyhľadávali toto obľúbené miesto. Popri dávnom turistickom chodníku vznikla v roku 1894 vozovka s tvrdým podkladom (neskôr autocesta) a v roku 1908 pozemná lanovka. Od roku 1930 vyrastali pri hoteli lyžiarske cvičné lúky a zjazdovky. V roku 1956 postavili na slalomovej lúke zo Slavkovskej vyhliadky 750 m dlhý vlek a v roku 1968 rozhodcovské veže. Sankárska dráha je od roku 1959 elektricky osvetlená.

V súčasnosti je Hrebienok stále obľúbeným celoročne ľahko dostupným turistickým cieľom a zároveň štartovacím miestom viacerých turistických trás.

Na Hrebienku nájdete: KVANTARIUM (Hotel Hrebienok) – interaktívnu galériu svetla, príjemnú zónu určenú na oddych na  pohodlných ležadlách, ktorej prostredie dotvárajú z dreva vyrezávané medvedie sochy, samoobslužnú reštauráciu Hrebienok, snack bar v budove pozemnej lanovky, výstavu Miniatúry tatranských chát, sochu 350 kg železného medveďa Kuba

Skalnaté Pleso – 1751 m n. m

Príďte si pozrieť najobľúbenejšie turistické miesto – Skalnaté pleso do výšky 1751 metrov. Z údolnej stanice v Tatranskej Lomnici vás vyvezie
4 miestna kabínková lanovka na medzistanicu Štart, odkiaľ vás na Skalnaté pleso vyvezie nová moderná 15-miestna gondola. Na pešiu túru sa môžete odtiaľ vydať do Studenovodských dolín smerom na Hrebienok alebo k Zelenému plesu cez Veľkú Svišťovku. Pre deti je na Skalnatom plese obľúbený detský eko-mini park Svištia krajinka s dobrodružstvami a príbehmi Tatranskej divočiny.

Lomnické sedlo 2190 m n.m.

Ak by ste chceli spojiť výlet lanovkou s krátkou prechádzkou, po vysokohorskom teréne, určite navštívte Lomnické sedlo, kde sa môžete vyviezť najvyššie položenou sedačkovou lanovkou na Slovensku. V lete je turistom sprístupnený chodník od vrcholovej stanice lanovky po Veľkú Lomnickú vežu, ktorú dosiahnete po pätnástich minútach chôdze. Trasa ponúka nádherné výhľady na Lomnický štít, Skalnaté pleso či do Malej Studenej doliny. V zimných mesiacoch je Lomnické sedlo najatraktívnejšou a najstrmšou zjazdovkou na Slovensku s prevýšením 409 m.

Lomnický štít – 2634 m n.m.

Vyvezte sa nad oblaky a prežite neopakovateľné výhľady na okolité štíty najmenších veľhôr sveta, vyberte sa s rodinou na výlet na druhý najvyšší štít Vysokých Tatier – Lomnický štít. Z vrcholu uvidíte celé Tatry, Podtatranskú kotlinu, Nízke Tatry, Pieniny, poľské roviny a za dobrého počasia dokonca aj končiare Álp. Vstúpte do kráľovstva ticha a oddýchnite si v štýlovej kaviarni Dedo. Na Lomnickom štíte sa nachádza prírodná botanická záhrada, spoznáte tu viacero rastlín v ich prirodzenom prostredí. Z údolnej stanice v Tatranskej Lomnici vedie oranžová 6-miestna sedačková lanovka na medzistanicu Štart, odkiaľ Vás vyvezie nová moderná 15-miestna gondola na Skalnaté pleso, ktoré je vrcholovou stanicou a zároveň prestupnou stanicou na Lomnický štít. Odtiaľ Vás na štít vyvezie unikátna visutá červená lanovka,  ktorá prekonáva 855 metrové prevýšenie a jazda trvá 8,5 minúty.

Solisko 2093 m n.m

Poďte na jeden z najnižšie a najľahšie dostupných vrchov vo Vysokých Tatrách. Na južnom okraji horstva sa nachádza Predné Solisko, ktoré  vo výške  2093 m n.m. poskytuje výhľad do Mlynickej aj Furkotskej doliny. Vyvezte sa k najkrajším panoramatickým výhľadom 4-sedačkovou lanovkou Solisko Express z údolnej stanice Štrbského Plesa až do výšky 1 814 m n.m. Za necelých 7 minút prekonáte výškový rozdiel 431 m n.m. Kúsok od vrchnej stanice sa nachádza Bivac Restaurant so slnečnou terasou, z ktorej sú jedinečné výhľady do doliny, na Kriváň, romantické Štrbské pleso, či Kráľovú hoľu.