Vrcholové zážitky

Hrebienok

Hrebienok (1285m) je atraktívnym cieľom návštevníkov Vysokých Tatier. Najstaršie turistické centrum Starý Smokovec je dopravným uzlom mesta Vysoké Tatry. Osada je odbočkou na Hrebienok – východiskový bod mnohých turistických trás. Vyvezte sa pozemnou lanovkou zo Starého Smokovca do výšky 1 272 m.n.m. a zažite pocit, ktorý mala aj anglická kráľovná Alžbeta pri návšteve Vysokých Tatier.

Prepravte sa pohodlne za 7 minút a prekonajte výškový rozdiel 255 m.n.m. Hrebienok je turistickým strediskom výstupov do Veľkej a Malej Studenej doliny alebo na Slavkovský štít.

Počas zimnej sezóny sa v srdci Starého Smokovca prevádzkuje lyžiarske stredisko Jakubková lúka. Ideálne podmienky pre deti, či začiatočníkov ponúka stredisko Jakubková lúka, ktoré sa vyznačuje miernejším svahom a dobrými službami v nádhernom prostredí Starého Smokovca. Z Jakubkovej lúky sa vám naskytnú krásne výhľady na Slavkovský štít, lokalita lyžiarskeho strediska je viac ako dobrá, v okolí sa nachádza pozemná lanová dráha na Hrebienok.

Zjazdovky Jakubkovej lúky sú značené modrou farbou, predstavujú teda najmenej náročné zjazdovky vhodné pre každého. V stredisku sa nachádzajú dva vleky. Jeden z nich je určený pre lyžiarsku školu a druhý funguje ako hlavný vlek. V lyžiarskej škôlke možno nájsť rôzne prekážky, brány, slalomové tyče.

Hlavná trasa je taktiež značená na modro, poskytuje priestor zdokonaliť svoje lyžiarske techniky pre menej skúsených lyžiarov.  Dĺžka svahu je 950 metrov, po celej rozlohe má len mierny sklon a ideálny na rodinnú lyžovačku. 

Ak sa učíte lyžovať vy alebo vaše deti vo vysokých Tatrách nenájdete lepšiu voľbu ako stredisko Jakubkova lúka.

Sánkovačka na Hrebienku

Na Hrebienku v Starom Smokovci na vás čaká skvelá zimná zábava. Sánkovanie počas dňa alebo noci je obľúbenou atrakciou pre celé rodiny alebo skupiny kamarátov. Vyvezte sa pohodlne pozemnou lanovkou na Hrebienok a vychutnajte si jazdu po 2,5 km dlhej trati.

Nočná sánkovačka

Chcete zažiť niečo netradičné? Vyskúšajte nočnú sánkovačku! Aj v noci máte možnosť spúšťať sa na najdlhšej sánkarskej trati z Hrebienka do Starého Smokovca. Tak príďte zažiť jazdu s jedinečnou atmosférou pri osvetlenej trase a odneste si nový zážitok.

Nočné sánkovanie je pri vhodných podmienkach v prevádzke každý utorokpiatok a sobotu od 19:00 do 21:00*

Prevádzka závislá od vhodných snehových podmienok. Prevádzku trate si vždy overte v aktuálnej podmienkách tratí tu.

Vysokotatranský Hrebienok sa v zime mení na centrum ľadového umenia, nájdete tu aj ľadovú baziliku Tatranský dóm.

Na Hrebienku vás čaká privíta 350kg vážiaci medveď KUBO, ktorý dohliada nato, aby sa turisti cítili bezpečne. Okrem toho sa s ním môžete odfotiť a odniest si domov krásnu spomienku s obľúbeného Hrebienku nad ktorým sa vyníma dominantný Lomnický štít.

Patrón Hrebienka, 2,4 metrový železný Medveď Kubo, pricestoval až z Trebišova. Váži 350 kg, jeho zuby sú zo železných klinov a oči sú vyrobené z polodrahokamov.

Okrem medveďa Kuba nájdete na Hrebienku aj Príjemnú zónu, ktorej vstup stráži niekoľko drevených medvedíkov. Na Dolnej lúke v samotnej príjemnej zóne sa nachádza ďalších 10 medveďov z dreva. Návštevníci príjemnej zóny si budú môcť medvede prezrieť a dokonca si pri nich aj počas vysokohorských vychádzok a túr oddýchnuť na pohodlných ležadlách.Okrem toho, vás v príjemnej zóne čaká množstvo náučných tabúľ na ktorých nájdete rôzne druhy medveďov z celého sveta.