Vrcholové zážitky

Lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica

ZJAZDOVKY A TRATE

Lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica patrí k najvyššie položeným strediskám a môže sa pýšiť z jednou z najstrmších zjazdoviek na Slovensku – čierna zjazdovka Lomnické sedlo s prevýšením až 1300 m. Najdlhšia carvingová trasa teda dosahuje dĺžku až 6,5 km z 2190 m naspäť do údolnej stanice Tatranská Lomnica 880 m a šírku až 60 m. 

Lyžiarske stredisko sa vyznačuje rozmanitosťou, každý si tu nájde to svoje. V spodnej časti strediska sa nachádzajú modré zjazdovky určené pre začiatočníkov, stredný úsek v blízkosti prestupnej stanice Štart sa nachádzajú zjazdovky určené pre stredne pokročilých lyžiarom.

Milovníci lyžovačky a skúsení lyžiari sa potešia najmä úsekom v nadmorských výškach 1751 m v okolí populárnej destinácia Skalnaté Pleso. Vrchný úsek, už legendárna zjazdovka Lomnické sedlo je určená tým najlepším lyžiarom. Zjazdovky sú neustále upravované, ak si však chcete užiť pravý adrenalín, freeride si užijete v severozápadnej Franzúzskej mulde.

VÝLETY LANOVKAMI

Doprajte si nezabudnuteľné okamihy s rodinou a priateľmi v nadmorských výškach až 2634 m.

Vyberte sa s rodinou na výlet na Skalnaté Pleso – populárnu turistickú destináciu alebo pokračujte ešte vyššie na druhý najvyšší štít Vysokých Tatier – Lomnický štít. Vyvezte sa nad oblaky a prežite neopakovateľné výhľady na okolité štíty najmenších veľhôr sveta. Počas letnej sezóny je pre peších turistou prístupná aj destinácia Lomnické sedlo, kde sa dostanete zo Skalnatého Plesa na sedačkovej lanovej dráhe.

LANOVKY V STREDISKU

Stredisko spĺňa najmodernejšie požiadavky technickej úrovne potrebnej do vysokotatranskej horskej oblasti. Stredisko je vynovené, pribudli nové zjazdovky ako aj lanovky.

Z údolnej stanice v Tatranskej Lomnici vedie 4 miestna kabínková lanovka na medzistanicu Štart, odkiaľ Vás vyvezie moderná 15-miestna gondola na Skalnaté pleso, ktoré je vrcholovou stanicou a zároveň prestupnou stanicou na Lomnický štít.

Odtiaľ Vás na štít vyvezie unikátna visutá červená lanovka,  ktorá prekonáva 855 m prevýšenie a jazda trvá 8,5 m. Z destinácie Skalnaté pleso sa sedačkovou lanovkou taktiež vyveziete aj do Lomnického sedla. 

SLUŽBY

Tatranská Lomnica je moderným strediskom s pestrou ponukou kvalitných služieb. V prevádzkach Tatry Motion vás oblečieme od hlavy až po päty. V lyžiarskej škole pre deti a dospelých sa naučíte lyžovať ako profesionáli. V požičovni a servise sa dokonalo postaráme o vašu výstroj, na svahu vám nebude nič chýbať. Spoznajte pravú tatranskú gastronómiu a doplňte energiu na svahu horúcim čajom alebo jedlom z tradičnej kuchyne v modernom šate. Strávte chvíle v kruhu priateľov a užite si príjemnú atmosféru horských reštaurácií.

AUDI SKI ARÉNA

V lyžiarskom stredisku v Tatranskej Lomnici si lyžiari na svahu Čučoriedky západ (východná strana svahu) môžu odmerať čas svojej jazdy vďaka Audi Ski Aréne. Bezplatná služba slalomových bránok s časomierou je vhodná pre širokú verejnosť, ktorá si chce vyskúšať prejazd bránkami a priblížiť sa zážitku špičkového svetového pretekára.

Webstránka strediska
Cenník skipasov
Kúpiť skipas na gopass.travel