Vrcholové zážitky

Športové aktivity počas zimy v regióne Vysoké Tatry

Nechajte sa zlákať zimou v Tatrách a vychutnajte si všetky aktivity, ktoré ponúka. Vďaka širokej palete aktivít ako lyžovačka na svetovej úrovni, turistika a skitouring zasneženým lesom, bežkovanie na upravených tratiach, snežnice, ľadolezenie, či iné zimné atrakcie na svoje si príde každý člen rodiny.

Lyžiarske strediská vo Vysokých Tatrách:

Tatranská Lomnica 

Nachádza sa tu 12 km zjazdoviek rôznej obtiažnosti vrátane najvyššie položenej a najstrmšej zjazdovky v Lomnickom sedle (2190 m n. m.). Najdlhšia 6,5km dlhá a až 60 m široká carvingová trať z Lomnického sedla do Tatranskej Lomnice uspokojí aj tých najnáročnejších lyžiarov. Novinkou pre najmenších a začiatočníkov je menší vlek Junior na zjazdovke Buková hora a lyžiarska Cesta divočinou – slalom okolo zvieratiek z Tatranskej divočiny. Oddýchnuť a doplniť si energiu môžete v reštaurácií Panorama Restaurant & Café na Skalnatom Plese, v Pizza & Pasta Restaurant a Retro station restaurant na stanici Štart.

AUDI SKI ARÉNA

V lyžiarskom stredisku v Tatranskej Lomnici si lyžiari na svahu Čučoriedky západ (východná strana svahu) môžu odmerať čas svojej jazdy vďaka Audi Ski Aréne. Bezplatná služba slalomových bránok s časomierou je vhodná pre širokú verejnosť, ktorá si chce vyskúšať prejazd bránkami a priblížiť sa zážitku špičkového svetového pretekára.

Každý kto si vychutnáva lyžovačku zo Skalnatého plesa do Tatranskej Lomnice môže zamieriť aj do slalomových bránok, zmerať si čas a zastať v cieli Audi Ski Arény. Rýchlosť jazdy na osieťovanej a vyhradenej časti zjazdovky Čučoriedky západ meria časomiera s kompletným príslušenstvom. Dĺžka meraného úseku je približne 400 metrov. Dobre viditeľná časomiera s finálnym časom je umiestnená pri dojazde, ktorým lyžiar prechádza. Novinka poteší všetkých, ktorí to s lyžovaním myslia vážne, ale aj tých, ktorí chcú zažiť pocit pretekára na trati, či zabaviť sa s priateľmi pri  porovnávaní si rýchlostných časov. Trať so slalomovými bránkami je postavená tak, aby ju zvládli deti, dospelí, seniori, či začiatočníci. Možno práve na tomto svahu vyrastie ďalšia lyžiarska hviezda. Túto zimu je tak isto na svahu Štart východ vytvorená populárna Fun Zone pre rodiny s deťmi. Pripravené sú terénne vlny a jedna veľká klopená zákruta. Nenáročné snehové prekážky vedia zdolať aj úplní začiatočníci.

Štrbské Pleso

Najvyššie položené lyžiarske stredisko s dolnou stanicou vo výške až 1351 m n. m. a najdlhšou lyžiarskou sezónou na Slovensku ponúka 9 km tratí. Zjazdovky ľahkej a strednej náročnosti sú vhodné rovnako pre rodiny s deťmi, ako aj pre pokročilých lyžiarov. Oddýchnite si pod vrcholom Solisko na slnečnej terase Chaty Solisko kde na vás čaká dobré jedlo s najkrajším panoramatickým výhľadom na podhorie Vysokých Tatier.

 

Starý Smokovec 

Zjazdovka Jakubkova lúka s ľahkou obťažnosťou je ideálnou destináciou pre nenáročných lyžiarov a hlavne lyžiarov začiatočníkov. Stredisko ponúka výhodné skipasy platné len v danom stredisku.

Naplánujte si lyžovačku za najvýhodnejšie ceny v predstihu v online predpredaji na gopass.travel.

FRESH TRACK

Užite si ranný menčester a bohaté raňajky. Jedinečný produkt FRESH TRACK v sebe spája skorú rannú lyžovačku s perfektne upravenými svahmi a výnimočnými raňajkami pod štítmi. Zalyžujte si na čerstvom menčestri ešte pred oficiálnym spustením lanoviek! S programom Fresh Track začnete svoj deň aktívne. Buďte na svahu ešte pred otvorením zjazdoviek a vychutnajte si ako prvý perfektne upravené zjazdovky. Po lyžovačke budú pre vás pripravené raňajky na svahu, s ktorými doplníte stratenú energiu a ranná kávička nabudí k skvelému rozbehu dňa. Aktivita je vhodná pre dobrých lyžiarov, ktorí si vychutnajú jazdu carvingom po rannom „manchestri“ na „čierných“ zjazdovkách.

KDE:

Zjazdovka Solisko/Furkotka na Štrbskom Plese: Štvrtok, Sobota, Nedeľa

Zjazdovky Lomnické sedlo: Nedeľa (len v prípade otvorenia zjazdovky)

KEDY: štvrtok | sobota | nedeľa

REZERVÁCIA: najneskôr do 15:00 hod. predchádzajúceho dňa.  Kúpite najvýhodnejšie online na gopass.travel

Bežkovanie

Aktívni členovia rodiny môžu počas zimnej sezóny vyskúšať aj viac ako 75 km upravovaných bežkárskych tratí. Najväčším strediskom bežeckého lyžovania je Štrbské Pleso, ktoré ponúka 8 profesionálne upravovaných bežkárskych tratí a vďaka umelému snehu je ho možné využívať počas celej zimy. V prípade dobrej snehovej pokrývky stredisko Tatranská Lomnica, Starý Smokovec ponúkne túto zimu viac ako 40 km bežkách tratí, novinkou bude nová bežkárska trať strednej náročnosti v dĺžke 8,7 km Tatranská Lomnica – Tatranská Kotlina. Golfový areál Black Stork vo Veľkej Lomnici sa v zime mení na príjemný bežkársky areál s viac ako 10km tratí. Cyklochodník medzi Spišskou Belou a Tatranskou Kotlinou v zimnom období predstavuje 9km nenáročnú bežeckú trať.

Skialpinizmus

Spojenie vysokohorskej turistiky a lyžovania, patrí vo Vysokých Tatrách k veľmi obľúbeným športom.

Pre začiatočníkov sú ideálnym štartom k tomuto športu výlety na upravených zjazdovkách. Pre skúsenejších skialpinistov Vysoké Tatry ponúkajú nekonečné možnosti. Doliny, kde môžete zažiť nezabudnuteľný zjazd v panenskom snehu alebo výstup na štíty s nádherným výhľadom. Tieto túry ve Skialpinizmus spája vysokohorskú turistiku s lyžovaním a vo Vysokých Tatrách je možné ho praktizovať na viacerých úrovniach:

SKI FITNESS (začiatočníci): Ak radi lyžujete a chcete vyskúšať niečo nové ski fitness je ideálnym štartom k skialpinizmu. Je určený pre začiatočníkov, ktorí sa chcú zoznámiť so šliapaním do kopca na lyžiach. Na výstup je ideálne využívať upravené zjazdovky, kde je potrebné dodržiavať pravidlá pre turistov pohybujúcich sa na zjazdovkách.

Tipy pre začiatočníkov (Ski fittness)

Lyžiarske túry po zjazdovkách v Tatranskej Lomnici a Štrbskom Plese.

V stredisku Tatranská Lomnica je vyhradený čas pre skialpinistov od 13.00 do 16.00 hod. a na Štrbskom Plese od 8.30 do 16.00 hod.

Výstupové trasy nájdete naznačené žltou značkou na mapkách stredísk.

SKI TOURING (pokročilí): Je ideálna zimná turistika na lyžiach. Ak dobre lyžujete, milujete šliapanie, pohyb vo voľnom teréne, ski touring je pre vás ako stvorený! Už názov naznačuje, že pri tomto štýle skialpinizmu nepôjde o žiaden extrém – ani smerom nahor, ani smerom nadol. Stúpania nie sú nijako zvlášť náročné a zvládne to každý, kto má aspoň akú-takú kondíciu. To isté platí aj o zjazdoch. Nie je nič krajšie, ako po výšľape zlyžovať panenský prašan. Ski touring sa vykonáva mimo zjazdoviek, preto je dôležité brať ohľad na peších turistov a chodcov, ktorí majú na turistických chodníkoch prednosť.

Tipy pre pokročilejších (Ski touring):

Obľúbené výstupy na Hrebienok, Popradské pleso, Sliezsky dom či Chatu pri Zelenom plese po prístupových cestách

SKIALPINIZMUS (vysokohorský terén): Skialpinisti prechádzajú náročnejším terénom, kde treba viac skúseností a bezpečnosti. Jeho priaznivci vyrážajú na vrcholy štítov a nesú si so sebou lavínovú aj horolezeckú výbavu. Pre skúsenejších skialpinistov ponúkajú Vysoké Tatry vyhradené trasy vo vysokohorskom teréne ako prechod cez Baranie sedlo, Priečne sedlo a zjazd cez Soliskové sedlo. Lyžiarske túry vo vysokohorskom teréne je možné uskutočňovať len v sprievode horského vodcu alebo sprievodcu, ktorý má na to oprávnenie. Vyberte si jedného z horských vodcov, ktorý vás bude sprevádzať na lyžiarskej túre vo vysokohorskom teréne. Nezabudnite si uzatvoriť horské poistenie na zásah Horskej záchrannej služby, ktoré musí zahŕňať extrémne športy.

Tipy trás pre skialpinistov vo vysokohorskom teréne:

Od Zbojníckej chaty cez kotol Sivých plies do Priečneho sedla a z neho k Téryho chate v Malej Studenej doline

Z Téryho chaty popod Mačaciu vežu do Baranieho sedla a Veľkou Zmrzlou dolinou na Chatu pri Zelenom plese

V Mlynickej doline od Vodopádu Skok do Soliskového sedla, s prechodom zo sedla na zjazdovku od Chaty pod Soliskom dú väčšinou mimo vyhradených trás, ktoré je možné absolvovať len v sprievode horského vodcu.

Vysokohorská turistika v zime:

Tatry ponúkajú mnoho možností turistiky nielen v lete ale aj v zime. Okrem Chaty pod Rysmi, môžete navštíviť 12 vysokohorských tatranských chát.  Rodinám s deťmi odporúčame prejsť sa zo zastávky električky Popradské Pleso až ku samotnému plesu po modrej značke (1hod 15min.). Tam vás zahreje skvelá kapustnica a chatársky čaj na jednej z dvoch vysokohorských chát – Majláthova chata a chata pri Popradskom Plese.

Náročnejší turisti si môžu vyšliapať z Hrebienka cez Zamkovského chatu až na Téryho chatu. Cesta z Hrebienka až na najvyššie položenú chatu s celoročnou prevádzkou potrvá približne 3 hodiny a pri dobrej pokrievke snehu sa dá zvládnuť aj na skialpových lyžiach za predpokladu, že nebude vysoké lavínové riziko. Začiatočníci, ktorí sa zoznamujú so šliapaním do kopca na lyžiach, môžu vyskúšať skitouring aj na chatu na Popradskom Plese, či upravené zjazdovky Štrbské Pleso a Tatranská Lomnica.

Sánkovačka na Hrebienku

Denná sánkovačka

Zabavte sa na najlepšej sánkovačke na Slovensku po osvetlenej 2,5 km dlhej sánkarskej dráhe z Hrebienka do Starého Smokovca. S lyžiarskym skipasom sa môžete vyviezť grátis do 16:30 hod. Požičovňa sánok je v údolnej stanici pozemnej lanovky a na Hrebienku. *Denná sánkovačka v prevádzke od 8:30 do 16:30.

Nočná sánkovačka

Zažiť večer plný zábavy a dobrodružstva môžete počas nočnej sánkovačky vo vybraných dňoch na najdlhšej osvetlenej sánkarskej dráhe z Hrebienka do Starého Smokovca.

*Prevádzka závislá od vhodných snehových podmienok. Prevádzku trate si vždy overte v aktuálnej podmienkach tratí tu. 

Klziská vo Vysokých Tatrách

Vysoké Tatry ponúkajú množstvo klzísk – prírodné i umelé ľadové plochy:

Klzisko Nový Smokovec – Sibír

Klzisko nachádzajúce sa hneď vedľa trati TEŽ. Vstup: bezplatný/verejný 9:00-18:00 Hokej: 18:00-22:00 Osvetlenie: áno

Klzisko Vyšné Hágy – sídlisko

Klasické ľadové klzisko vedľa Základnej školy vo Vyšných Hágoch. Vstup: bezplatný/verejný 9:00-18:00 Hokej: 18:00-22:00 Osvetlenie: áno

Klzisko Starý Smokovec – Hrebienok Resort

Najvyššie položené umelo chladená ľadová plocha na Slovensku sa nachádza pred Hrebienkom Resort pri budove Hrebienok Resort 2 priamo v srdci Starého Smokovca. Vstup: bezplatný/verejný 9:00-19:00 Hokej: nie Osvetlenie: nie Požičovne korčúľ možné v Intersport Gálfy v objekte, pre malé deti nájdete korčule na topánky v reštaurácii Dobré časy.

Klzisko Tatranská Lomnica – ZŠ

Klasické ľadové klzisko v Tatranskej Lomnici hneď vedľa Základnej školy. Vstup: bezplatný/verejný 9:00-18:00 Hokej: 18:00-22:00 Osvetlenie: áno

Klzisko Dolný Smokovec – ZŠ

Klasické ľadové klzisko v Dolnom Smokovci hneď vedľa Základnej školy. Vstup: bezplatný/verejný 9:00-18:00 Hokej: 18:00-22:00 Osvetlenie: áno

Aktuálne informácie o stave klzísk nájdete tu

Ľadolezenie

Doprajte si dávku adrenalínu v iskrivých tatranských ľadopádoch, ktoré pre Vás vymodelovala práva tatranská zima.

Pohyb mimo zimných turistických trás je možný iba v sprievode horského vodcu, prípadne s platnou horolezeckou licenciou / preukazom v zmysle návštevného poriadku.

Viac informácii o lezení v ľadoch a o stave ľadopádov: www.tatraguide.sk

Zdroj informácií: www.zamka.sk (Zamkovského chata)

Vo Veľkej a Malej Studenej doline:

  1. Ľadopád „Slnečná zákruta“

Prístup: zo Zamkovského chaty po červenej značke smerom na Hrebienok, po 10 min. chôdze ste pri ľadopáde.

  1. Ľadopád v „Záhradkách“

Prístup: zo Zamkovsého chaty po červenej značke smerom na Hrebienok, na magistrále nad Rainerovou chatou odbočiť vpravo smerom na Slavkovský hrebeň.

Trvanie cesty asi 30 min.

  1. Ľadopád „Uhoľné prázdniny“

Prístup: zo Zamkovského chaty po zelenej značke smerom na Téryho chatu, po 15 min. chôdze odbočíte vpravo pod Lomnický hrebeň.

Trvanie cesty asi 30 min.

  1. „Veverkov“ ľadopád

Prístup: z chaty po červenej značke smerom na Hrebienok, na úrovni Rainerovej chaty odbočiť po modrej značke vpravo, smer Zbojnícka chata. Po 20 min. odbočiť z chodníka vľavo pod Veverkov žľab.

Trvanie cesty asi 45 min.

  1. a 6. „Groszov“ ľadopád horný a dolný

Prístup: z chaty po červenej značke smerom na Hrebienok, na úrovni Rainerovej chaty odbočiť vpravo na modrú značku, smer Zbojnícka chata. Po 40 min. odbočiť vľavo k Slavkovskému štítu.

Trvanie cesty asi 55 min.

Ďalšie možnosti lezenia v ľadoch sú v dolinách:

Zážitkové ratrakovanie

Pre tých z vás, ktorých fascinujú silné snežné mašiny, ktoré elegantne pripravujú zjazdovky počas zimných nocí je pripravený unikátny zážitok dostupný aj počas tejto zimnej sezóny. Vychutnajte si dobrodružstvo spojené s adrenalínom počas hodinovej večernej jazdy.

Miesto: Tatranská Lomnica a Štrbské Pleso, V čase: od 16:30

Miesto stretnutia: Apreski bar Tatranská Lomnica / údolná stanica 3 sedačkovej lanovky Mostíky Štrbské Pleso

Nutná rezervácia vopred* na tel. čísle: Štrbské Pleso +421 917 682 260

Službu je potrebné uhradiť vopred, v danný deň do 15.00 v Infocentre v Tatranskej Lomnici, alebo na Štrbskom Plese.

Tatranská galéria ľadových majstrov

Ľadová krása už má svoje miesto – je ním vysokotatranský Hrebienok, a to vďaka 10. ročníku už tradičného podujatia TATRY ICE MASTER.

Počas dvoch dní ľadoví sochári z desiatich krajín sveta vdýchli život 50-tim tonám ľadu a premenili ch na 35 unikátnych ľadových sôch.  Šikovní sochári a umelci pracovali s 50-timi tonami ľadu na rôznych motívoch a témach.

Ľadové sochy, ktoré počas dňa umelci vytvorili, sú od zotmenia nasvietené, čím sa umocní dizajn a krása jednotlivých sôch. Jednu časť sôch ľadoví rezbári vytvorili popri budove lanovky a druhú v druhej kupole vedľa Tatranského ľadového Dómu. Sochy umiestnené v kupole – Galéria ľadových majstrov bude v prevádzke až do skončenia zimnej sezóny, resp. do konca apríla 2024. Druhá časť sôch bude ponechaná na otvorenom priestranstve, kým ich počasie neroztopí. Príďte si do areálu ľadovej krásy vychutnať nezabudnuteľné ľadové umenie, ktoré vyniká v špeciálnom farebnom posvietení.

TATRANSKÝ KARLING, SNOWTUBING, SNOWRAFTING, SNOWBAGS, SNOWBALL, DISC GOLF

SNOWTUBING

Zábavu na snowtube si na trati vo funparku na Štrbskom Plese rovnako intenzívne užívajú nielen deti, ale aj ich rodičia, ba dokonca starí rodičia. Jazdí sa v upravenom snehovom koryte na 100 metrov dlhej trati, so strmším rozjazdom a postupným dojazdom v proti svahu. Späť na štart Vás pohodlne vytiahne lanový vlek.

SNOWBAGS

Na snowbag je ideálny pre rodiny s deťmi. Je to rozmerovo väčší vak a nájde využitie hlavne u rodín s veľmi malými deťmi, ktoré nemôžu samostatne jazdiť na snowtubingu.

SNOWRAFTING

Jazda v raftovom člne zo strmého svahu je určená pre odvážnejších a starších návštevníkov.

SNOWBALL

Jedinečná zorbo guľa je zimný netradičný adrenalín pre dospelých, 100 metrov gúľania sa dá zvládnuť. Naberte odvahu a príďte sa zabaviť.

DISC GOLF

Aktivita pre celú rodinu. Vyskúšajte si Vašu presnú mušku z rôznych vzdialeností.

TATRANSKÝ KARLING

„Tatranský karling“ je modifikácia populárneho športu, dobre známeho hlavne v Rakúsku a Nemecku, kde sa zrodila jeho história. V minulosti sa hrávalo najmä na zamrznutých plochách alpských riek a jazier, ktoré poskytovali ideálnu rovnú plochu pre zábavné hádzanie kameňov na cieľ. Proti sebe nastupujú 2 tímy, 2-8 členné a v hre ide o čo najpresnejšie umiestňovanie kameňov k cieľu. Technika hádzania kameňov je jednoduchá a veľmi podobná bowlingu.

Všetky tieto zimné atrakcie môžete vyskúšať na Štrbskom Plese vo FUN parku, bližšie informácie nájdete na www.funpark.sk

Snežnice/Zimný nordic walking

Pohyb so snežnicami je populárna zdraviu prospešná zimná športová aktivita vhodná pre každého. Chôdza je dynamická, zapojíte celé telo a pomocou paličiek sa krásne narovnáte a uvoľníte psychické a fyzické napätie v prírode.

V Tatrách sú pre výlety na snežniciach výborné podmienky. Požičajte si snežnice, vyrazte so sprievodcom na túru a zažite prechádzku v polárnom štýle.

Nordic walking – Severská chôdza je výborný fyzický tréning, pri ktorom zapojíte celé svoje telo. Posilňuje vnútorné svaly okolo chrbtice, účinne zapája krvný obeh, pričom kĺby nie sú preťažené. Prospieva tak nielen k psychickej pohode, ale aj k zdraviu a fyzickej aktivite. Je to bezpečná, jednoduchá, efektívna a zábavná cesta ku zdokonaleniu kondície bez ohľadu na vek, pohlavie alebo telesnú zdatnosť.

Nordic Walking  sa dá prevádzkovať aj na snehu. Z paličiek sa vyzujú “topánočky” a hroty sa parádne zapichnú do bielej zimnej pokrývky. Zapožičajte si paličky a vyrazte na zimnú túru aj so skúseným inštruktorom, ktorý vás naučí tú správnu techniku.

Tipy na výlety so snežnicami alebo nordic walking nájdete na stránke www.regiontatry.sk  

Sánkársky štartovací trenažér

Sánkarský štartovací trenažér je postavený v nádhernom horskom prostredí Vysokých Tatier, mestská časť Starý Smokovec. Je to unikátna stavba, jediná svojho druhu na Slovensku, ktorá slúži na nácvik štartu sánkarov, ale aj pre širokú verejnosť, ktorá si môže vyskúšať bezpečnú jazdu na ozajstných závodných saniach. Umelé chladenie umožňuje prevádzku aj v nepriaznivých meteorologických podmienkach, v lete na kolieskových saniach.

Nočný trenažér zas poskytuje nezabudnuteľný pohľad. Osvetlenie ľadovej plochy výrazne umocňuje emocionálny zážitok z jazdy na saniach. Viac informácií nájdete tu. 

Kiting

Kiting je výťažok a spojenie  wakeboardingu, snowboardingu, windsurfingu, surfovania, paraglidingu, skateboardingu a plachtenia do jedného extrémneho športu. Inými slovami: voda, sneh, lietanie,  vietor,  skákanie, slnko, bezhraničné prežívanie skutočnej slobody pohrávaním sa s prírodnými živlami. Základom tohto športu je kite/drak, ktorý slúži ako hybný nástroj na ťah jazdca a hlavnou ťažnou energiou je vietor. Kiting sa dá prevádzkovať v našich podmienkach celoročne. Záleží to od schopnosti a skúsenosti jazdca.

Výučbu a požičovňu kiting športu v každom ročnom období nájdete i v Podolínci s aktívnym spojením s Vysokými Tatrami. Práve v zime je pre nadšencov adrenalínu ideálnym športom snowkiting – výučba prebiehajúca na snehu. Práve Vysoké Tatry ponúkajú ideálne podmienky pre spomínaný kiting na snehu. Kiting šport je vhodný pre všetky vekové kategórie. Minimálna váha dieťaťa by však mala byť 30 kíl.

Viac informácií nájdete tu. 

SNOWBIKE A ELEKTRO-SNOWBIKE

Služba s dovozom priamo do hotela alebo na miesto štartu.

Viac informácií nájdete tu. 

Jazda na saniach – Štrbské Pleso

Štrbské Pleso môžete spoznať aj z celkom inej perspektívy. Pohodlne sa usaďte, zabaľte sa do deky a vychutnávajte si čarovné výhľady na prekrásnu tatranskú prírodu.

Kontakty: 

Ranč Čajka +421 904 415 712, Zlatná, Kežmarok

Štrbské Pleso +421 905 800 868, +421 905 850 553

Psie záprahy

Milujete psy, túžite sa stať mašerom a zažiť nezabudnuteľné dobrodružstvo? Príďte si užiť  dvojhodinový privátny program na psích záprahoch, kde sa naučíte všetky techniky a všetko súvisiace so psími záprahmi na Slovensku.

Počas tejto aktivity sa naučíte, ako viesť psí záprah, otočiť sa napravo a naľavo a pochopíte správanie sa sibírskych huskych. Toto všetko na okruhu dlhom jeden kilometer. Počas prvého okruhu budete sprevádzaný  inštruktorom a neskôr, keď budete pripravený, povediete psí záprah sám ako skutočný mašer. Podujatie sa koná čo najbližšie k vášmu ubytovaniu ak sú nablízku vhodné snehové podmienky, ak tam sneh nie je, odvezú vás na miesto, kde je snehu dostatok.

Spanie v iglu

Užite si chladnú noc v iglu zo skutočného snehu.  Noc v iglu a spanie v snehu na Slovensku je UNIKÁTNY produkt, ktorý je prvý a jedinečný na Slovensku!

Snežné skútre

Zažite skvelú zábavu s priateľmi na snežných skútroch a vyskúšajte si jazdu na snežnom skútri v zasnežených lesoch.

Viac informácií a možnosť rezervovať si skvelé zážitky na www.adventoura.eu

Lety balónom

Vychutnajte si pohľad na nádhernú prírodnú panorámu ako na dlani počas vyhliadkového letu teplovzdušným balónom. Zážitkový let ponad Vysoké Tatry vám ponúkne dokonalé výhľady, krásne scenérie a magickú atmosféru. Povzneste sa nad starosti bežných dní a vyleťte sa nad oblaky. Paluba teplovzdušného balóna je tou najkrajšou vyhliadkou.

Kuulinair +421 52/2 853 503, www.kuulinair.sk

ADVENTOURA Slovakia www.adventoura.eu, +421 903 641 549

ADS ballooning, s. r. o. +421 911 166 333, www.balon.sk

Kuulinársky let balónom

Nechajte sa vyniesť nad oblaky a vychutnajte si kulinársky zážitok v podaní tímu kuchárov z Hotela Lomnica. Netradičné raňajky, výdatný brunch či romantická večera v teplovzdušnom balóne? To je zážitok aký široko – ďaleko len tak nenájdete. Kuulinair je jedinečnou „kuul reštauráciou“ v oblakoch so špičkovou gastronomickou posádkou na palube. Zažite pohľad na Vysoké Tatry pri rannom brieždení či západe slnka. Vyhliadkový let ponad Tatry v kombinácii s vynikajúcim jedlom a pohárom bláznivých bubliniek Hey You Bubbles z vinárstva VIAJUR vykúzlia dokonalú atmosféru a naozaj netradičný gastronomický zážitok. Konkrétny typ kuulinárskeho letu balónom ponad Tatry závisí od ročného obdobia. V mesiacoch apríl až november organizujeme lety s raňajkami s maximálnym počtom 9 osôb a večerné lety s maximálnym počtom 8 osôb. V zimných mesiacoch od decembra do marca organizujeme lety s brunchom s maximálnym počtom 9 osôb. Minimálny počet osôb pri všetkých letoch je 6.

Kuulinair +421 52/2 853 503, www.kuulinair.sk 

Vyhliadkové lety – pozorovacie lety nad Vysokými Tatrami

Zoberte so sebou rodinu alebo priateľov a poďte si s nami zalietať a pozrieť sa na svet inak! Užite si skvelé vyhliadkové lety  vyhliadkové lety nad Tatrami, alebo nad inými miestami ktoré sú vám známe „zo zeme“. Užite si napríklad vyhliadkový let po štarte z letiska Poprad Tatry k Belianskym Tatrám, potom pozdĺž Tatier na Podbanské a späť na letisko Poprad Tatry. Maximálna dosiahnutá výška letu: 7000 stôp n.m.

Viac informácií nájdete tu.