Vrcholové zážitky

Podujatia – Tatry ako liek

AKTUÁLNE PODUJATIA TATRY AKO LIEK:

PONDELOK

CELOROČNÉ CVIČENIA – JÓGA, DÝCHACIE SVIČENIA –

Región Vysoké Tatry pozýva všetkých nadšencov aktívneho pohybu na celoročné cvičenia pre zdravie.

Povzbuďte svoje telo a upokojte myseľ na cvičeniach pod dohľadom profesionálnej inštruktorky, ktoré budú vždy prispôsobené schopnostiam účastníkov a sú vhodné pre všetky vekové kategórie.

Miesto: Nový Smokovec, Villa Siesta

Čas: 16:00 hod.

V termíne: celoročne

Podložky na cvičenia sú k dispozícií bezplatne a odporúča sa  pohodlné oblečenie.

Vstup je bezplatný.

 

Uskutočnené podujatia v rámci projektu Tatry ako liek:

Letná séria cvičení Tatry ako liek

Lokalita: Starý Smokovec, Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso

Séria cvičení sa niesla v duchu zabojovania proti vyčerpaniu z práce a chorobám počas svojho pobytu vo Vysokých Tatrách – v prírode, ktorá má zázračné liečivé účinky v každom ročnom období. Celotýždenné cvičenia na rôznych miestach v pravidelnom cykle sa realizovali nasledovne:

UTOROK  – JÓGA ,Miesto: Hrebienok resort II., vonku pri bazéne resortu, Čas: 09:00hod., v termíne: 04.07.-29.08.2023.

STREDA – NORDIC WALKING, Miesto: Štrbské Pleso, Športový areál, Čas: 16:00 hod., v termíne: 05.07. – 31.08.2023.

ŠTVRTOK – NORDIC WALKING, Miesto: Tatranská Lomnica, mestský park, Čas: 16:00 hod.,v termíne: 05.07. – 31.08.2023.

PIATOK – CVIČENIA S TRÉNEROM MATÚŠOM ŠPIRKOM, Miesto: Tatranská Lomnica, mestský park, Čas: 15:00 hod., v termíne: 07.-07.- 25.08.2023.

Dokopy sa zúčastnilo všetkých cvičení a tréningov cca 300 ľudí.

Festival Tatry ako liek

Festival Tatry ako liek sa konal ako zavŕšenie letných sérií cvičení a bol doplnený o aktivity spojené s rozšírením myšlienky – v duchu zabojovania proti vyčerpaniu z práce a chorobám počas svojho pobytu vo Vysokých Tatrách. Program založený hlavne na konzultáciách a možnosti si odskúšať pomôcky, či naučiť sa správny pohyb pri jednotlivých športoch, čo jesť pred výkonom, počas a po – pre bežného turistu i pre rekreačného športovca. Program bol taktiež sprievodnou akciou pred pretekom : 2. ročník Svetového pohára v Nordic Walkingu. 

Podujatie sa uskutočnilo 15.09.2023, zúčastnili sa ho:

Joga –  Zuzana Jurčová Harmony studio – Zakladateľka Harmony studia

Cvičenie Matúš Špirko – Tréner zmeny

Zdravá výživa Denisa Dvorská – Certifikovaná výživová trénerka (Certifikovaná výživová trénerka, zaoberá sa zostavovaním individuálnych stravovacích plánov pre športovcov)

Nordic walking (Severská disciplína Nordic Walking v kombinácii s cvičeniami Bodyweight pod vedením Jany Stejskalovej -predsedkyne Českomoravskej federácie NW)

Skialp klub –  (ako byť pripravený na skialp sezónu – úskalia skialpinizmu predstavili mladí športovci Samuel Müncner a Ema Tokarčíková)

Výzva Tatry ako liek – Koľko km prejdeme spoločne okolo hladiny Štrbského plesa počas podujatia Benátska noc?

Lokalita: Štrbské Pleso

V rámci projektu Tatry ako liek sa návštevníci mali možnosť zapojiť do monitorovania prejdených kilometrov počas podujatia Benátska noc, ktorá sa uskutočnila 22.07.2023. Každý, kto prešiel okolo hladiny Štrbského plesa aspoň 1x, bol zaradený do žrebovania o zaujímavé ceny.

Hlavným cieľom výzvy bolo spoločne prejsť dohromady 1000 km. Tento cieľ bol naplnený a počas podujatia sa podarilo zmonitorovať a spočítať 1205 km. Niektorí návštevníci prešli okolo hladiny (dĺžka okruhu bola 2,2 km) aj niekoľko krát a prispeli nielen ku naplneniu cieľa, ale urobili aj niečo pre svoje zdravie. Do splnenia výzvy sa zapojilo 548 osôb.

Tatry ako liek – Venované deťom a Joga pre čistú myseľ

Lokalita: Poprad

Dňa 29.9.2023 v rámci projektu Tatry ako liek sme spolu Vílou Tatrankou, lesnými zvieratkami a detičkami skrášlili park pri Dome kultúry v Poprade. V mestskom parku sa vysadili rôzne druhy kvetov, stromčekov a o prírode a ako sa chovať v prírode prišiel porozprávať lesník. Poobede sa v parku pri dome kultúry cvičila jóga pod vedením skúsenej lektorky.

 

Tatry ako liek – BEDMINTON A PETANG

Lokalita: Tatranská Lomnica, ihrisko pri základnej škole

Počas mesiacov jún-október ste sa mohli zadarmo zúčastniť každý pondelok a utorok na pravidelných hrách bedmintonu a petangu pri základnej škole v Tatranskej Lomnici.

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.