Vrcholové zážitky

Nový Smokovec

Kúpele Nový Smokovec patria k najznámejším klimatickým kúpeľom na Slovensku. Sú situované v centre Tatranského národného parku, pod Slavkovským štítom, v nadmorskej výške 1018 m.n.m.

Služby v kúpeľoch:

Primárnym poslaním kúpeľov NOVÝ SMOKOVEC je poskytovanie kúpeľnej starostlivosti hradenej zdravotnými poisťovňami. Hlavným prírodným liečivým faktorom Nového Smokovca je horská a vysokohorská klíma, ktorá má priaznivý komplexný liečivý účinok. Základnou liečbou v kúpeľoch je klimatoterapia. 

V Kúpeľoch Nový Smokovec sa liečia:

Procedúry:

Kúpele Nový Smokovec poskytujú rôzne druhy procedúr zameraných na liečbu stanovených indikácií. Konkrétnu skladbu procedúr určuje lekár na vstupnej lekárskej konzultácií. 

Liečebné pobyty:

Kúpeľné hotely:

Kúpele Nový Smokovec predstavujú komplex štyroch kúpeľných hotelov: 

Hotel Palace***

Hotel Palace Grand 1***

Hotel Palace Grand 2****

Hotel Branisko*** 

Relax zóna s bazénom a wellness centrum:

Relax zóna s bazénom obsahuje bazén s protiprúdom a slanou vodou, ricochet, odpočívareň a fitness centrum.

Wellnes centrum ponúka: fínsku saunu, parnú saunu, aromasaunu, soľnú inhaláciu, infrasaunu, vírivku, Kneippove kúpele, zážitkové sprchy, sedací vírivý kúpeľ, ľadopád, ochladzovaciu kaďu a tepidárium.

Stravovacie služby a denný bar:

Hotel Palace disponuje jedálňou, ktorú využívajú klienti hotela Palace a Branisko.

Hotel Palace Grand 2**** má vlastnú jedáleň pre klientelu svojho hotela a Palace Grand 1***.  Súčasťou hotela je aj denný bar, ktorý môžu využívať aj externí klienti.

Súčasťou hotela palace je denný bar, ktorý môžu využívať aj externí klienti.

Reštaurácia Svišť:

V areáli kúpeľov Nový Smokovec je reštaurácia Svišť. Reštaurácia je k dispozícií počas celého roka. Jej súčasťou je štýlová zasklená a počas zimných mesiacov vyhrievaná terasa.

Kuchyňa ponúka chutné špeciality nášho šéfkuchára, bohatý výber mäsitých, bezmäsitých i múčnych jedál, rôzne zeleninové šaláty, syry, palacinky, nápoje, dobré pivo, či lahodnú kávu. V ponuke sú taktiež domáce, či zahraničné značkové vína. V reštaurácií je možné využiť uzatvorenú spoločnosť a tak získať súkromie pre zorganizovanie rôznych osláv. Medzi špeciality patrí vyprážaná zmrzlina, steaky na lávových kameňoch a iné.

V reštaurácií je možné využiť uzatvorenú spoločnosť a tak získať súkromie pre zorganizovanie rôznych osláv.

Medzi špeciality patrí vyprážaná zmrzlina, steaky na lávových kameňoch a iné.

Kongresové služby a spoločenské udalosti:

Súčasťou zariadenia kúpele Nový Smokovec je kongresové centrum, ktoré disponuje troma miestnosťami:

Kongresová sála I. – maximálna kapacita 206 osôb,

Kongresová sála II.  – maximálna kapacita 122 osôb,

Konferenčná miestnosť – maximálna kapacita 30 osôb

Kongresové centrum je prepojené s reštauráciou svišť, čo je výhodné hlavne počas organizovania kongresov – výdaj obedov a večerí.

Súčasťou kongresového centra je krásna elegantná svadobná sála s kapacitou 80 osôb. Je vhodná na organizovanie nielen svadieb, ale aj svadobných obradov, rôznych spoločenských udalostí a rodinných osláv.

Komplexné informácie nájdete na www.kupelens.sk

Zdroj: Kúpele Nový Smokovec