Vrcholové zážitky

PaB Kuzsmannov bazár

Málokto dnes možno vie, že práve na pôdoryse dnešného Hotela Tatry (názov používaný do nedávnej minulosti) v Tatranskej Lomnici postavil Július Kuszmann z Kežmarku Kuszmannov bazár. Písal sa rok 1896 a išlo vlastne o prvú predajňu, ktorá otvorila svoje priestory pre zákazníkov v Tatranskej Lomnici. Sortiment v regáloch bol široký, no predovšetkým ho tvorili rôzne druhy potravín. Osud však predajni nežičil a v roku 1903 ju zachvátil požiar. Už nasledujúce leto na jeho mieste stál nový murovaný obchodný dom, pri ktorom pribudla napríklad veľká krytá drevená veranda. Do roku 1945 obchod viedol syn pôvodného majiteľa Július Kuszmann mladší a potraviny tu zostali aj po konfiškácii. Návštevníci Tatier možno poznajú túto budovu ako Hotel Tatry, pod týmto názvom totiž vítala hostí aj v 20. storočí.

Dnes sa však začína písať jej nová éra. Citlivou rekonštrukciou pôvodného historického objektu vzniklo v tejto budove dvanásť luxusných apartmánov. Historickú architektonickú „pamätníčku“ oživí novší štýl art deco v spoločných priestoroch, moderné smart technológie v apartmánoch, ktoré sa postarajú o komfort, bezpečnosť a umožnia ovládať váš apartmán aj v čase, keď sa v ňom práve nenachádzate.

Nostalgickou spomienkou na pôvodný Kuszmannov bazár z konca 19. storočia je aj štýlová prvá remeselná pekáreň s cukrárňou vo Vysokých Tatrách. Na prízemí objektu vznikla malá reštaurácia PaB [pub] , kde nájdete remeselné pivo z produkcie Pálffy Brauerei (PaB) v spojení s kvalitnou gastronómiou s rukopisom Hotela Lomnica.

Telefónny kontakt:  +421 522 853 533

Webová stránka: PaB Kuzsmannov bazár