Vrcholové zážitky

Aquapark AquaCity Poprad

AquaCity Poprad je svetom zábavy, relaxu a oddychu. Súčasťou Aquaparku je 13 vonkajších a vnútorných bazénov s termálnou vodou s teplotou 28°C – 38°C, tobogany a viac ako 350 vodných atrakcií. Voda v AquaCity pochádza z prírodného podzemného zdroja a privádza sa do areálu. Technologickým procesom sa z teploty 50°C ochladzuje na 36 až 38°C. Bazény majú antikorový povrch, aby sa minimalizovala potreba používania chlóru. Na jej dezinfekciu sa využíva UV žiarenie, čím je šetrná k pokožke i k očiam. Voda v termálnych bazénoch pramení z hĺbky 1300m a obsahuje viac ako 20 rôznych minerálov priaznivo pôsobiacich na zdravie človeka. Pomáha pri problémoch s pohybovým a dýchacím ústrojenstvom, krvnému obehu, nervovej sústave a má aj priaznivé kozmetické účinky.

V AQUAPARK AquaCity Poprad vodnom svete pod Vysokými Tatrami nájdete:

Účinky vody

Termálna voda je primárnym zdrojom energie na výrobu tepla a skutočným srdcom AquaCity. V AquaCity je voda šetrná k pokožke a prospešná zdraviu.  Je jedným z najdôležitejších prírodných zdrojov na svete. V AquaCity je voda zároveň základom zábavy a oddychu, ktoré stredisko ponúka. V AquaCity sa voda odčerpáva z prírodného geotermálneho zdroja a privádza sa do strediska s teplotou približne 49°C. Vo veľkých výmenníkoch voda odovzdáva teplo, ktoré sa odvádza do hotelov a budov strediska. Termálna voda v bazénoch sa pod prísnym dohľadom dezinfikuje, pričom sa využívajú podobné filtračné systémy na báze UV žiarenia, aké sú určené pre úpravu pitnej vody. Pri dezinfekcii vody v bazénoch, kúpeľniach a sprchách sa nepoužívajú žiadne agresívne chemikálie, takže voda ostáva jemná k vašej pokožke, očiam i k životnému prostrediu. Aby sa minimalizovalo množstvo chemikálií potrebných na prevádzku, väčšina bazénov je povrchovo upravená nehrdzavejúcou oceľou, čím sa znižuje intenzita chlórovania.

Geotermálny prameň

V AquaCity Poprad v hĺbke 1 300m pod povrchom sa tento zdroj ukrýval po dobu viac ako 15 000 rokov, aby napokon priviedol na povrch najčistejšiu termálnu vodu obsahujúcu viac ako 20 minerálov. Teplota vody 49°C zaraďuje túto vodu do skupiny horúcich vôd (nad 42°C).

Na základe bohatého mineralogického zloženia s obsahom vápnika, horčíka, sodíka a kysličníka uhličitého, termálnu prírodnú vodu v AquaCity Poprad možno charakterizovať ako vodu s blahodarnými účinkami na organizmus.

Využitie tepla je možné pri vonkajšej balneoterapii a indikácie pre využitie termálnej vody sú založené na fyziologických účinkoch tepla:

50m plavecký bazén

Vnútorný ohrievaný bazén / celoročný • Teplota: 26 – 28°C • Hĺbka: 1,2 – 1,8m  • Rozmery: 50x21m

AquaCity Poprad je aj športovým centrom a nájdete tu aj úplne nový nerezový plavecký bazén (50 m). Zaplávať si tak môžete v profesionálnych podmienkach. Nový bazén je ako stvorený pre ľudí, ktorí milujú plávanie. Počas celého týždňa je možné využívať až 8 plaveckých dráh. K dispozícii sú individuálne, ale aj skupinové tréningy, vďaka ktorým si zlepšíte svoju techniku alebo si len tak rekreačne zaplávate. Budete sa cítiť ako profesionál, keďže bazén spĺňa všetky požiadavky na organizáciu tréningových kempov, športových sústredení, ale aj  športových podujatí v plávaní. Po dobrom plávaní ešte lepšie padne relax. Ten si môžete dopriať v parnej saune s vysokou vlhkosťou, v ktorej sa vaše telo zbaví škodlivých látok a zrelaxuje. Zlepšite si tak svoju kondíciu a posilnite vitalitu a zdravie.

Fire & Water Wellness & Spa

Oheň a voda. Dva základné prvky elementov života. Doprajte si vnútornú a fyzickú rovnováhu v našom Fire & Water Wellness & Spa. Energia vody a ohňa je čistá, silná a nepoddajná. Pochádzajú z hlbín vesmíru a aj keď sú od seba odlišné, jeden bez druhého nemôžu existovať. Najväčšie dvojpodlažné wellness centrum na Slovensku Fire & Water Wellness & Spa vás očarí širokou ponukou výnimočných wellness služieb. Nájdete v ňom rôzne druhy sáun a inhalačných miestností, ceremoniálnu saunu so saunovými show, oddychové miestnosti, ľadovú jaskyňu, relaxačný bazén, zátoku lásky alebo vírivku. Počas vášho wellness pobytu sa môžete osviežiť v 14m dlhom Wellness bare s ponukou zdravých ovocných štiav, wellness nápojov alebo smoothies. Moderný a nadčasový dizajn wellness centra, efektné farebné osvetlenie, zlaté obklady v saunách ulahodia každému oku a zaručia vám poriadny relax a nezabudnuteľný zážitok.

Relaxačno – Masážne centrum

Relaxačná, aromatická, športová, indická, havajská. V AquaCity doprajete svojmu telo zaslúžený oddych. Vybrať si môžete z dvanástich druhov masáži a pod rukami špičkových masérov načerpať stratenú energiu a uvoľniť telo od stresu. Profesionálne služby, príjemné prostredie a masáže ušité na mieru sú cestou k zdraviu.

KLASICKÁ MASÁŽ

Klasická masáž patrí medzi najstaršie spôsoby vykonávania masáží. Pôsobením na mäkké časti tela masáž prináša človeku hĺbkové uvoľnenie, odstraňuje únavu, preťaženosť, svalové kŕče, obnovuje pohyblivosť stuhnutých a bolestivých svalov. Pozitívne pôsobí proti stresu aj depresii a odbúrava napätie. Prináša človeku celkové fyzické uvoľnenie a psychickú vyrovnanosť.

RELAXAČNÁ AROMATICKÁ MASÁŽ + ZÁBAL „AROMA RELAX“

Relaxačná aromatická masáž je upokojujúcou masážou pomocou relaxačných olejov, sprevádzaná príjemnou hudbou uvoľní vaše telo aj myseľ a vy sa budete cítiť znovuzrodení (podľa výberu mentol, levanduľa, vanilka, kokos).

ŠPORTOVÁ MASÁŽ 

Športová masáž je druh klasickej masáže, ktorý je špeciálne prispôsobený pre športovcov alebo pre osoby, ktoré podávajú náročné fyzické výkony. Tento typ masáže je prevedený vo vyššom tempe s väčšou intenzitou tlaku i frekvencie jednotlivých ťahov. Vhodná je hlavne po nadmernom zaťažení, u netrénovaných pred výkonom, takisto aj pri dostavení sa tzv. svalovice po výkone.

INDICKÁ MASÁŽ „ANTISTRESS“

Indická antistresová masáž hlavy uvoľňuje napätie a stres, ktorý je už pomaly bežnou súčasťou nášho života. Má priaznivé účinky aj proti únave, nespavosti a tiež podporuje rast a kvalitu vlasov. Indická masáž hlavy je užitočná preto, lebo sa masírujú hlavne dôležité energetické centrá. V hlave a na tvári sa hromadí veľké množstvo úzkostí, negatívnych emócií, ktoré prináša život, a preto dotyk pomáha pri trápení, otvára cesty komunikácie a porozumenia. Hlava a vlasy sú mimoriadne citlivé na dotyk, lebo tvár a koža na hlave obsahujú veľké množstvo nervových zakončení. Masírovanie hlavy a vlasov je zmyselné a hlboko upokojujúce.

HORÚCE LÁVOVÉ KAMENE „LAVA STONES“ 

Terapia a masáž s horúcimi kameňmi z lávy je starobylá liečebná metóda používaná tisícročia. Pri masáži lávovými kameňmi prechádza teplo z vulkanických kameňov do stuhnutých svalov a dokonale prehrieva celé telo a vyrovnáva jeho energie. Uvoľňuje telo a myseľ, harmonizuje ho a vhodne stimuluje krvný obeh a lymfatický systém. Lávové kamene majú mimoriadne silné energetické vibrácie, ktoré spolu s teplom, odstraňujú bloky dôležitých bodov na energetických dráhach a správne rozprúdia energiu v tele. Masáž sa odporúča ľuďom s problémami spánku, koncentrácie, silného napätia a ženám v klimaktériu.

HAVAJSKÁ MASÁŽ „LOMI LOMI“

Kombinácia veľmi jemných a plynulých masážnych techník ju zaraďuje medzi najobľúbenejšie spôsoby odpočinku. Pri havajskej masáži dochádza k harmonizácii tela a duše. Stimuluje krvný obeh a lymfatický systém, detoxikuje a odstraňuje bolesť, únavu a napätie.

MADEROTERAPIA 

Terapia na odstránenie celulitídy, relaxáciu, naštartovanie lymfatického systému a celkovú detoxikáciu organizmu. Maderoterapia stipmuluje a zlepšuje rovnováhu energie, zmierňuje stres a uvoľnuje bolesti svalov a kĺbov.

REGENERUJÚCA MASÁŽ „ZNOVUZRODENIE“

Peeling masáž čistí a regeneruje pokožku. Masáž je výbornou očistou pokožky, príjemnou relaxáciou, a poskytne telu dokonalé uvoľnenie. Odstraňuje stres a napätie, harmonizuje psychiku a hormonálny systém a pôsobí proti depresii. Prináša pocit čistoty a vyrovnanosti, znižuje prejavy niektorých druhov dermatitídy. Kombinácia masážnych ingrediencií hydratuje pokožku. Výber peelingov ( mango – nektárinka, vanilka – med, zelený čaj, čokoláda , malina)

KOMBINOVANÁ MASÁŽ

Diagnostická masáž celého tela podľa vlastného výberu a odporúčania maséra. Diagnostika chrbta a zvolenie správneho druhu masáže (peeling, lávove kamene, zábal alebo klasická masáž + lávové kamene)

Siam Thai centrum

Siam Center Thai Massage je sieť masážnych centier ktorého poslaním je priniesť orientálne terapeutické umenie liečivej masáže. Počas vášho pobytu  si môžete dopriať širokú ponuku masáží, ktoré vykonávajú rodene thajské masérky. Thajská masáž má svoj pôvod v Indii a je metodikou práce s telom spájajúce prvky akupresúry a jógy a je viac ako 2500 rokov stará liečebná metóda založená na koncepcii a znalosti energetických dráh v ľudskom tele nazývaných Sen, na ktorých sa nachádzajú dôležité akupresúrne body. Stláčanie bodov na týchto energetický dráhach stimuluje prúdenie vnútornej energie v tele, priamo lieči choré orgány a žľazy a odstraňuje toxíny z telového tkaniva. Tradičná thajská masáž Vás zbaví pocitu únavy, odstraňuje svalové kŕče a nervové napätia, stimuluje krvný a lymfatický obeh, uvoľňuje pohyblivosť svalov, kĺbov a šliach.

FISH THERAPY – krásna a zdravá pokožka vašich nôh

Vyskúšajte našich najlepších AquaCity pedikérov – rybičky Garra Rufa vo Wellness centre Fire & Water Wellness & Spa Ponúkame vám BIO pedikúru rybičkami Garra Rufa, ktoré pochádzajú z riečnych tokov v Turecku. Rybičky Garra Rufa bezbolestne svojimi neozubenými čeľusťami pokožku obrúsia. Ich ústna dutina produkuje enzým ditranol, ktorý ranku okamžite dezinfikuje a pomáha hojiť. Zmierňujú a liečia kožné choroby ako atopický ekzém, akné, kožné plesne a psoriázu a zároveň vám spravia veľmi jemnú a dokonalú pedikúru a peeling. Rybky Garra Rufa jemným spôsobom odstraňujú len chorú, odumretú a stvrdnutú pokožku. Okrem toho, že pokožku zbavujú jej chorých a odumretých časti, tak popritom vylučujú enzým známy ako ditranol, ktorý je súčasťou krémov medicínsky používaných pri liečbe psoriázy. Enzým má ukľudňujúce a regeneračné účinky na pokožku.

Klinika zdravia a krásy

Interklinik Poprad – viac ako 25 rokov poskytuje nadštandardné služby v oblasti plastickej chirurgie, estetickej dermatológie, stomatológie, gynekológie, urológie, ale aj cievnej chirurgie či ORL. Ponúka profesionálne služby a zdravotnú starostlivosť na najvyššej možnej úrovni. Od roku 2019 otvorila svoju pobočku v Poprade, kde sa stala súčasťou širokého portfólia služieb rezortu AquaCity Poprad. Špičkoví odborníci v oblasti dermatológie vykonávajú skrášľujúce zákroky, omladzovacie procedúry, ale starajú sa aj o zdravie a to všetko diskrétne a bezpečne. Bližšie informácie nájdete TU! 

Zábava a atrakcie

Chromoterapia

Svetlo a farby liečia. My to vieme. A hlavne v spojení s termálnou vodou. V bazénoch Blue Sapphire v AquaCity sa používajú farebné efekty, aby maximalizovali vplyv farieb a tepla na duševnú i telesnú rovnováhu. Chromoterapia. Harmonizuje ducha a telo pomocou svetla a farieb. Jej základným princípom je vystavenie vody slnečnému svetlu. Tá  potom absorbuje vibrácie konkrétnej farby. Antická forma liečiteľstva je založená na myšlienke, že každá bytosť obsahuje päť základných elementov: zem, vodu, vzduch, oheň a éter (priestor). Ich pomer je úzko spätý s osobnosťou a povahou a líši sa od bytosti k bytosti. Akékoľvek narušenie tejto rovnováhy, či už nezdravým životným štýlom alebo vonkajšími vplyvmi, spôsobí chorobu. Ayurvéda využíva energiu obsiahnutú vo farbách spektra na vyváženie týchto elementov.

Saunové show

Saunovanie nemusí byť len o potení sa a pozeraní do stropu. Spríjemnite si ho vo wellness centre Fire & Water Wellness & Spa. Špeciálne zážitky v saunách – saunové ceremoniály, rituály i peelingy si pre vás pripravili naši saunamasteri. Špeciálnou technikou vírenia vzduchu v saune a polievaním kameňov vonnými esenciami zvyšujú pocitovú teplotu a vnesú do vášho pobytu v saune nový zážitok. Tematické saunové šou sprevádza príjemná vôňa, hudba, osvetlenie a nezaobídu sa bez príbehu. Užite si pätnásť minút relaxovej slasti počas saunových ceremoniálov v ceremoniálnej saune a nevynechajte ani saunové peelingy v soľnej parnej saune.

Muzikoterapia

Trápi vás nespavosť, či depresia? Skúste muzikoterapiu. Hudba lieči už od nepamäti. Muzikoterapia je psychoterapeutická metóda, ktorá využíva hudbu na uvoľnenie nahromadeného tlaku. Intenzívny hudobný zážitok je často spojený s očistným momentom, ktorý vyvoláva žiadaný terapeutický účinok. Je vhodným doplnkom liečby pri vážnych diagnózach ako napríklad Alzheimerova choroba, ale i závislosti na toxických látkach.

Laser show

Pozrite si tanec Michaela Jacksona, prežite príbeh agenta 007, či Pirátov z Karibiku priamo z bazéna. Emotívna hudba, 3D obrazy vznášajúce sa na hladine vytvárajúce mysteriózne divadlo, na ktoré sa pozeráte priamo z vody.  Multimediálna laserová šou v bazénoch Blue Sapphire prinesie zážitok, na ktorý tak skoro nezabudnete. Celý príbeh sa odohráva na 9 metrov vysokej vodnej stene. Emócie dotvára priestorový audio systém. Každý večer na vás v AquaCity Poprad čaká laserová šou s iným zameraním.