Vrcholové zážitky

Reštaurácia a vináreň FRANZ JOSEF Tatranská Lomnica

Komorný priestor pod pôvodnými historickými klenbami hotela je dizajnovaný štýlotvornými prvkami. Dominantou sú tehly typické pre staré vínne pivnice a spoločne tvoria základ príjemného prostredia. Interiér kontrastuje s pútavými doplnkami a podmanivou atmosférou s nádychom rakúsko-uhorskej tradície, ktorá sa odzrkadľuje aj v kuchyni. Na mieste si môžete dopriať nielen lahodné obedové menu, skorú večeru, ale tiež bohatý výber destilátov a prémiových vín.

Pri tvorbe À la carte menu sa profesionálny tím kuchárov inšpiroval dávnymi časmi monarchie. V reštaurácii spojenej s vinárňou obohatili lokálnu kulinársku kultúru moderným a autorským štýlom. Dopriať si môžete čerstvé ryby od lokálnych dodávateľov, poctivý vývar či tradičné dezerty. Všetko však závisí od aktuálnej ponuky a sezónnosti, ktorá hrá v gastronómii Hotela Lomnica prím.

V portfóliu nájdete vína od etablovaných a prestížnych vinárstiev oceňovaných odborníkmi po celom svete. Vybrať si však môžete aj z produkcie menších rodinných vinárstiev, za ktorými stojí ich príbeh. Niektoré z odrôd majú ľahké telo, nekomplikovaný charakter, eleganciu, výraznú vôňu, plnosť či osobitú chuťovú intenzitu. Podávajú sa ako Pairing k À la carte menu, no personál vám s radosťou pomôže s osobitým výberom podľa vášho vkusu.

V hoteli nájdete aj Kaviareň MOZART. 

Telefónny kontakt: +421 52 285 3500
Webová stránka: Reštaurácia a vináreň FRANZ JOSEF Tatranská Lomnica