Vrcholové zážitky

Lyžiarske stredisko Štrbské Pleso

ZJAZDOVKY A TRATE

Štrbské Pleso láka vynikajúcimi lyžiarskymi podmienkami  so skvelými traťami na slalom, zjazd či bežecké lyžovanie, so službami  s najvyšším štandardom. Štrbské Pleso je najvyššie položeným lyžiarskym strediskom na Slovensku a jeho čarovná atmosféra je i vďaka bohatej histórií a luxusným hotelom.

Lyžiari si môžu vychutnať 9 km zasnežovaných zjazdoviek,  dolné úseky ponúkajú zjazdovky pre menej skúsených a začiatočníkov. Solisko a Furkota určite poteší profesionálneho lyžiara.

LANOVKY V STREDISKU

Lyžiarske stredisko Štrbské Pleso ponúka 8 vlekov / lanoviek pre tých najmenších, ale najmä pre skúsených lyžiarov.

Počas celej sezóny je v prevádzke 4 sedačková lanová dráha Solisko, ktorá vyvezie lyžiarov a peších na Predné Solisko. Počas zimy Štrbské Pleso ožíva a zapĺňa sa milovníkmi zimných športov. V prevádzke počas zimnej sezóny je aj 2-sedačková lanovka Mostíky, Vlek Interski s prestupnou stanicou na sedačkovú lanovku Furkotu. Menší, či menej skúsení lyžiari môžu využívať   vlek Junior, Vlek S, Vlek Baby a vlek Snowtubing.

Štrbské Pleso je najväčším strediskom bežeckého lyžovania v Tatrách. Pre bežkárov sú k dispozícii bežecké trate v celkovej dĺžke až 20 km. Ponúka 7 profesionálne upravovaných bežeckých okruhov v dĺžke od 0,5 do 5 km. Areál bežeckého lyžovania SNOW je vďaka umelému zasnežovaniu možné využívať počas celej zimnej sezóny. Rôzna náročnosť a viacero okruhov poteší začiatočníkov ale aj profesionálov. Môžete sa vybehať v športovom areáli FIS, oddýchnuť si pomalým tempom okolo Štrbského plesa, alebo si na bežkách turistickým tempom pozrieť Furkotskú dolinu.

SLUŽBY

Štrbské Pleso je moderným strediskom s pestrou ponukou kvalitných služieb. V prevádzkach Tatry Motion vás oblečieme od hlavy až po päty. V požičovni a servise sa dokonalo postaráme o vašu výstroj, na svahu vám nebude nič chýbať. Spoznajte pravú tatranskú gastronómiu a doplňte energiu na svahu horúcim čajom alebo jedlom z tradičnej kuchyne v modernom šate. Strávte chvíle v kruhu priateľov a užite si príjemnú atmosféru horských reštaurácií.